סדרת תזמורת הבארוק ירושלים

עונה חדשה לתזמורת הבארוק ירושלים

אנריקו אונופרי, אנדרו פארוט, עינת ארונשטיין, שקד בר, אנסמבל נביאי הקווינטה וסולנים בולטים נוספים מסצנת הבארוק העולמית יגישו עונה עשירה ומגוונת עם תזמורת הבארוק ירושלים בניצוחו של דוד שמר.

לאחר ההצלחה האדירה של השנה שעברה תקיים התזמורת, שנית, את פסטיבל באך בירושלים, במרכזו תבוצע המיסה בסי מינור מאת באך.

בעונה הקרובה תמשיך תזמורת הבארוק ירושלים במסעה אל העולם המופלא של מוסיקת הבארוק, שככל שמיטיבים להכירו מתגלה כעשיר ומגוון יותר ויותר. זוהי העונה ה – 28 שלנו, אך שמחת הגילוי, ההתרגשות מהמפגש עם הלא מוכר (וכן – בהחלט! – גם עם המוכר) איננה פוחתת. לצד היצירות הקאנוניות האהובות והמוכרות של גדולי מלחינים הבארוק תחשוף התזמורת פנינים חבויות ששרדו מאות בשנים ותציג לקהל גם טעימה של מוסיקה בת זמננו בניחוח בארוקי.

לפתיחת העונה ישוב לתזמורת הכנר והמנצח האיטלקי אנריקו אונופרי לתכנית וירטואוזית ואנרגטית במרכזה מלחיני הבארוק המאוחר – הנדל, ג'מיניאני, ויוואלדי וטלמן. בדצמבר תעלה התזמורת את אחת היצירות החשובות מתקופת הבארוק שכמעט ואינה מבוצעת בישראל – מחזור שש הקנטטות Membra Jesu Nostri מאת בוקסטהודה בביצוע סוללת זמרי בארוק מעולים. בקונצרט ישתתף הרכב הוויולות דה גמבה "הפניקס" גם לביצוע לקונצ'רטו הברנדנבורגי השישי מאת י.ס. באך.

בקונצרט השלישי לעונה תבוצע יצירתו של עילם רותם, מלחין הבית של התזמורת, "יוסף ואחיו" – דרמה מוסיקלית עכשווית, שכתובה בסגנון הבארוק על פי הסיפור התנ"כי וזכתה לשבחים עצומים של המבקרים והקהל בביצועיה בארץ ובעולם. לביצוע היצירה יתארח בקונצרט אנסמבל נביאי הקווינטה משווייץ בניהולו האמנותי של עילם רותם.

בשעה שמעמדן החברתי של הנשים במאות ה – 17 וה – 18 היה רחוק שנות אור מהאידיאל שאליו אנו שואפים כיום, דמותה של האישה – אהבתה, סיבלה, נאמנותה, נקמתה – היוותה כאז, כן היום, אחד הנושאים המרכזיים של האמנות בכלל ושל מוסיקה בפרט. התכנית של הקונצרט החמישי לעונה תציג שורה של יצירות המעלות על נס את האישה האוהבת, הנבגדת והנוקמת. ביניהן היצירה  "יהודית", קנטטה יפהפיה של האחת הנשים-המלחינות המעטות מתקופת הבארוק, אליזבת ז'קט דה לה גר. כמו כן, נבצע בביצוע בכורה עולמי את תיזמורו של אלון שב לקנטטה הדרמטית "לוקרציה" מאת הנדל. וכמובן, הגיבורה של התכנית: שקד בר, הכוכב העולה של אמנות הזמרה בארץ.

העונה תסתיים בפרשנות חדשה ל"ארבע העונות" מאת ויוואלדי בקונספט שיושפע מהסרט הקוריאני "אביב, קיץ, סתיו, חורף… אביב". הקונצ'רטי יבוצעו על ידי ארבע כנרות ישראליות מובילות וילוו במולטימדיה.

לאחר הצלחתו הגדולה של הפסטיבל הראשון "באך בירושלים" במארס השנה, ישוב הפסטיבל במארס 2017 – סביב תאריך יום הולדתו של י.ס. באך. במרכז הפסטיבל תעלה השנה המיסה הגדולה בסי מינור בניצוחו של אנדרו פארוט. עוד בתוכנית הפסטיבל: יצירות מאת באך: קנטטות, קונצ'רטו לצ'מבלו, מכלול הסונטות לוויולה דה גמבה, וכן יצירות מאת מלחינים שנשענו על המוסיקה של באך והושפעו ממנו. בנוסף למוסיקה, נקיים גם השנה סיורים, הרצאות, סימפוזיון בינלאומי ושפע  אירועי התרבות במגוון רחב ועשיר.

התזמורת מציעה מגוון אפשרויות לרכישת מנוי בירושלים, תל אביב וחיפה לצד רכישת כרטיסים לקונצרטים בודדים. לראשונה מתאפשרת רכישה של כרטיסים על בסיס מקום פנוי ב-80 ₪ בלבד. מבצע זה יכלול מספר מצומצם של כרטיסים והקודמים לרכוש יזכו. מחירי המינוי לתזמורת החל ב- 440 ₪ לסטודנטים ועד ל- 720 ₪. מחירים לקונצרטים בודדים נעים בין 80 ל-160 ₪.

כרטיסים נמכרים בקופת בראבו בלינק cartis.jbo.co.il

 

לפירוט הקונצרטים – עונת 2016-2017