המרכז ללימודי ג'אז מארח – בן וונדל

המרכז ללימודי ג'אז מארח לשבוע סדנאות, הופעות וכיתות אמן:

הסקסופוניסט הנפלא בן וונדל 16-19 ביוני 2019

בחסות משפחת רכבי

"בזכות הטכניקה הסוחפת שלו, חשיבה אסטרטגית ומלודית, וצליל נקי מאבק, וונדל הפך מודל לחיקוי לדור שלם של תלמידי סקסופון." (ניו יורק טיימס)

בן וונדל הוא ללא ספק אחד המוסיקאים המפתיעים כיום, ולא רק בסצנת הג'אז העולמית. הקריירה הענפה והמרתקת שלו כוללת שיתופי פעולה עם מוסיקאים ענקים כמו טיגרן המסיאן, אנטוניו סנצ'ז, ג'ושוע רדמן, אריק הרלנד, ג'ראלד קלייטון, ואפילו סנופ דוג והאמן המנוח פרינס.

 

אודות בן וונדל:

Ben Wendel

בן וונדל, סקסופוניסט, נגן בסון, פסנתרן, מלחין ומפיק פורץ דרך. נולד בוונקובר קנדה, גדל בלוס אנג'לס וכיום מתגורר בברוקלין, ניו יורק.

וונדל היה ממקימי ההרכב Kneebody  המועמד לפרס גראמי, ועטור פרסים בתחום הקומפוזיציה כגון-  פרס מלחין הג'אז ASCAP , פרסי מלחין המוסיקה הקאמרית אמריקה "מענק ניו יורק" לשנים 2008, 2011, ו2017 ואף זכה לאחרונה בפרס ויקטור לינץ'-סטאונטון על ידי הקונסול הקנדי לאמנות.

וונדל הוציא 4 אלבומי סולו : Simple Song (2009), Frame (2012), What We Bring (2016) The Seasons (2018) תחת הלייבלים  Sunnyside Records, Motema Music, Concord Records ו Brainfeeder. אלבום דואט עם הפסנתרן הצרפתי-אמריקאי דן טפפר בשם Small Constructions (2013)   וכמה אלבומים עם ההרכב Kneebody. בשנת 2015 חשף פרויקט שנבחר לטוב ביותר לאותה שנה על ידי הניו-יורק טיימס –  קליפים מוסיקליים בשם The Seasons בהשראת יצירתו המפורסמת של המלחין צ'ייקובסקי.  בפרוייקט השתתפו ענקי המוסיקאים כגון מארק טרנר, ג'ף באלארד, ג'וליאן לאגה ועוד..

הפיק סדרות מופעים בסגנונות שונים במטרה לקיים ולחשוף את הקהל למגוון רחב של סגנונות ברחבי העולם. כגון שיתוף הפעולה עם המנצח קנט נגנו בסדרת המופעים עבור Festspiel Plus  במינכן שבגרמניה. וונדל מונה להיות ראש "יוזמת הג'אז והבלוז" (Jazz and Blues initiative) בה כחלק מפועלו עזר להקים מועצת אמנים שכללה גם את קווינסי ג'ונס, הרב אלפרט ועוד..  לאחרונה הפיק את  אלבומו של ג'ראלד קלייטון “Life Forum”  אשר גם הוא מועמד לפרס הגראמי.

 

וונדל פעיל באופן נרחב בתחום החינוך עם למעלה מ- 250 כיתות אמן בקולג'ים אוניברסיטאות ותיכונים.  היה מרצה ב USC , עבד עם האורחים צ'ארלס מקפירסון  ווס אנדרסון דרך הLA Philharmonic Artist Program Center וכיום מרצה בניו סקול שבניו יורק.

 

קונצרט לזכרו של עמית גולן

יום רביעי 19/6

21:00/ אודיטוריום הקונסרבטוריון

לפרטים לחצו כאן

מחיר כרטיס: 85 שח

אזרחים ותיקים (בהצגת תעודת גמלאי) וחיילים (בהצגת חוגר) 70 ש"ח

לתלמידי הקונסרבטוריון: 45 ₪

 

לרכישת כרטיסים לחצו כאן

 

בן שלו, "הארץ": "הקונצרט השנתי לזכרו של גולן, שהתקיים בצהרי יום שישי בהשתתפות עשרות מתלמידי המרכז, הבהיר שהמורשת שלו ממשיכה לחיות במלוא המסירות, המחויבות והסווינג.". 

 

3 כיתות אמן עם בן וונדל

  • פתוח לקהל הרחב על בסיס מקום פנוי

יום ראשון 16/6

16:00/ ספריית הקונסרבטוריון

Introducing Ben Wendel

אילתור ומציאת קול אישי

 

יום שני 17/6

14:30/ אודיטוריום הקונסרבטוריון

Leaders & Sidemen

נגינה עם הרכב והלחנה

 

יום שלישי 18/6

18:00/ חדר 115

Instrumental workshop for saxophone

לנשפני התוכנית האקדמית בשיתוף הניו סקול

 

ג'אם סשן עם בן וונדל

יום שלישי 18/6

21:30/ בית העמודים

רמב"ם 14, תל אביב.

הרכב פותח של בוגרי התכנית האקדמית בשיתוף הניו סקול

מחיר כרטיס: 30ש"ח

הזמנת מקומות מראש בטלפון : 03-5109228

 

 

קצת עלינו

המרכז ללימודי ג'אז אשר פועל במסגרת הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה, תל אביב, מארח בכל שנה אמן ג'אז בין לאומי לכיתות אמן, סדנאות וקונצרטים. שיאו של הביקור הנו בשבוע הסדנאות ובקונצרט לזכרו של עמית גולן , אשר בחזונו הקים ועיצב את המרכז ללימודי ג'אז כבית וקהילה למוזיקאים, תוך שימת דגש על לימודי הג'אז המסורתי, הסווינג, ההארד בופ, והביג בנד.

במרכז פועלת מחלקת ג'אז מפוארת לנוער בניהולו של  המוזיקאי יובל כהן, ותכנית אקדמית בשיתוף הניו סקול, מבתי הספר הגבוהים הטובים בעולם לג'אז, אשר משכנו בניו יורק.

בין המוזיקאים אשר התארחו במרכז עד כה: גי'מי קוב (תופים), מלגרו מילר (פסנתר) מארק טרנר (סקסופון), אדי הנדרסון (חצוצרה), סם יהל (אורגן), יוליסס אוונס (תופים), ההרכב 'באד פלאס', ארון גולדברג (פסנתר) , ג'ואל פראהם (סקסופון), שי מאסטרו (פסנתר) ועוד. מאז לכתו בטרם עת של עמית ז״ל, ניהל את התכנית האקדמית ארז בר-נוי, והשנה נכנס לתפקיד מתן צ׳פניצקי, במקביל למינויו של יובל כהן לראש המרכז ללימודי ג'אז.