תכניות בקהילה

לימודי מוסיקה למוסיקאים מיוחדים logo imagine
שיתוף פעולה עם עמותת אימג'ין להעצמה במוסיקה.

עמותת אימג'ין מקדמת תהליכי העצמה במוסיקה לאוכלוסיות מגוונות הזקוקות לחוויה חיובית ומעוררת השראה. העמותה שואפת ללמד, להנגיש, לטפח ולהעצים יכולות מוסיקליות בקרב אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.

במסגרת שיתוף הפעולה עם עמותת אימג'ין, מתקיימת בקונסרבטוריון פעילות ייחודית לאוכלוסיית הצרכים המיוחדים בכל הגילאים.

למידע נוסף ולהרשמה: www.imagine.org.il

התכנית המוסיקלית בשיתוף פנימיות ילדים ונוער בסיכון בתל-אביב

התכנית מאפשרת חשיפה והזדמנות שווה לילדי פנימיות לחינוך מוסיקלי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

בבסיס הפרויקט המוסיקלי–חברתי המשותף הזה, עומדת אהבה למוסיקה והבנת החשיבות והתרומה של העיסוק בה להתפתחותו של הילד בתחומים מוסיקליים וחוץ מוסיקליים.

ילדים אוהבי מוסיקה ובעלי כישרון נמצאים בכל רובד בחברה ובכל מקום.

עבור ילדים הבאים מרקע מורכב, המוסיקה היא שפה ייחודית ויצירתית, אפיק בלתי אמצעי לביטוי ולהבעת רגשות, ודרך בריאה להתמודדות עם חוויות. מכאן החשיבות הגדולה לקיומו של חינוך מוסיקלי איכותי עבור ילדים המתחברים לנושא במסגרות אלה.

פרויקט משותף זה מאפשר השתלבות הילדים במסגרת המעשירה את עולמם התרבותי מחד, ומאידך מעשיר הפרויקט את תלמידי וקהלי הקונסרבטוריון ויוצר גשר חברתי חשוב בין הקונסרבטוריון לקהילה.

מקרב מורי הקונסרבטוריון ישנם מורים מנוסים ומיומנים בעבודה עם נוער בסיכון. מורים אלה תורמים להצלחת הפרויקט מהידע, הניסיון והרגישות הרבה שלהם.

התכנית אשר נוסדה בשנת תשע"ו בשיתוף עם פנימיית 'בית הילד' הסמוכה לקונסרבטוריון, מאפשרת שעורי נגינה ושירה פרטניים והשתלבות במסגרות קבוצתיות בקונסרבטוריון. לתלמידים מושאלים כלי נגינה לשימוש אישי וניתנת הנחיה והכוונה באימונים מעבר לשעת השיעור.

בשנת הפעילות תשע"ז הרחבנו את הפעילות גם לפנימיית 'בית הנוער' שבשכונת תל ברוך צפון בתל אביב, ומספר הילדים המשתתפים בתכנית גדל בהתאמה.

אנו נערכים להעמקת הקשר עם כלל ילדי הפנימיות ושואפים לאפשר לכמה שיותר ילדים להשתלב בתכנית בשנים הבאות.

לוגו- קרן עזריאליקיום התכנית מתאפשר בזכות תמיכתם הנדיבה של קרן עזריאלי ותורמים פרטיים ובברכת עיריית תל אביב-יפו.

תכנית "צלילים צעירים"

ילדים מנגנים לילדים.
קונצרטים מוסברים לקהל הצעיר המבוצעים על ידי תלמידי הקונסרבטוריון.

התכנית נועדה לטפח את הזיקה עם הקהילה, במסגרתה מתארחים ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים באולם הקונצרטים – "האודיטוריום", ותלמידי הקונסרבטוריון יוצאים לקונצרטים בגנים ובכיתות.

קונצרטי "צלילים צעירים" המתקיימים בקונסרבטוריון בשעות אחר הצהרים פתוחים גם לקהל הרחב.

צליל מכוון- תכנית לימודי מוסיקה לילדים ונוער בסיכון

התכנית מאפשרת חשיפה והזדמנות שווה לילדים ונוער בסיכון לחינוך מוסיקלי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

אנחנו מאמינים שכל ילד זכאי להזדמנות שווה להיחשף ולהתפתח בתחומים המעניינים אותו גם אם אינם נגישים לו במסגרות בהן הוא חי. שילוב בפעילויות במסגרות איכותיות מובילות מחזק את תחושת הערך העצמי והמסוגלות של הילדים.

מחקרים מוכיחים את השפעתה התרפויטית של המוסיקה על נפש האדם ותרומתה להתפתחות להתמודדות ולהעצמה לכל אדם, על אחת כמה וכמה כשהמדובר באוכלוסיות בסיכון.

העיסוק במוסיקה מקדם את השתלבותם של ילדים בסיכון במעגלי החיים בחברה הישראלית תוך מעורבות ולקיחת אחריות חברתית. בהיותנו מוסד לחינוך מוסיקלי אנו רואים מחויבות לפעול ולקדם את החינוך והחשיפה למוסיקה בקרב אוכלוסייה זו.

מתוך  הכרה  בחשיבותו  של החינוך המוסיקלי, הצבנו לעצמנו מטרה לאפשר לכל ילד הנמצא במסגרות לילדים בסיכון, והמעוניין בכך, לקחת חלק בתכנית 'צליל מכוון' ובכך ליצור הזדמנות שווה לחינוך מוסיקלי איכותי.

'צליל מכוון' מציעה לילדים בסיכון, אשר אוהבים ומתעניינים במוסיקה, ללמוד נגינה ושירה במסגרות פרטניות וקבוצתיות, ולהשתלב בפעילות הענפה שהקונסרבטוריון מציע לכלל תלמידיו.

מתוך סגל ההוראה בקונסרבטוריון, נבחרו בקפידה מורים מנוסים ומיומנים בעבודה עם נוער בסיכון. ניהול התכנית ומערך התמיכה נעשה ע"י צוות מתנדבים.

חלק הארי של התכנית מתקיים בבניין הקונסרבטוריון וכך נחשפים הילדים בנוסף לשעורי הנגינה גם לאווירה של עשייה מוסיקלית תוססת ומשתלבים בקהל התלמידים.

גם תלמידי וקהלי הקונסרבטוריון יוצאים נשכרים עם היווצרותו של קשר חברתי חשוב עם הקהילה.

קיום התכנית מתאפשר בזכות תמיכתם הנדיבה של קרן עזריאלי

לוגו- קרן עזריאליקרנות ותורמים פרטיים  נוספים

ובברכת עיריית תל אביב-יפו.

 

פרויקט מקהלה בשיתוף הטכנודע גבעת אולגה

שיתוף הפעולה בין הקונסרבטוריון והטכנודע בגבעת אולגה החל בשנת תשע"ב ומיועד לילדים מכיתות א'-ו' המשתתפים בתכניות החברתיות בטכנודע.

התכנית המוסיקלית המשותפת כוללת: חזרות מקהלה לילדי גבעת אולגה, קונצרטים ו"טעימות" מעולם המדע והטכנולוגיה לילדי הקונסרבטוריון.

פרויקט המקהלה מסתיים בסוף שנת הלימודים בקונצרט חגיגי בקונסרבטוריון בו מופיעה מקהלת הטכנודע יחד עם מקהלות בת קול הצעירות. לקונצרט מוזמנות משפחות כל ילדי המקהלות.

שיתוף פעולה עם תכנית "עמיתים"

במסגרת שיתוף הפעולה בין המרכז למוסיקה קאמרית של הקונסרבטוריון לבין תכנית "עמיתים", מוצעים לחברי התכנית כרטיסי כניסה ללא תשלום לקונצרטים שבהפקת המרכז.

תכנית "עמיתים" מקדמת שילוב נפגעי נפש בקהילה באמצעות פעילות פנאי, חברה ותרבות.

קונצרטי תלמידים לגיל הזהב

במסגרת שיתוף פעולה בין הקונסרבטוריון לבין עמותות יוצאי שואה, בתי אבות ומועדונים לגיל הזהב יוצאים תלמידי הקונסרבטוריון למוסדות השונים ומקיימים שם קונצרטים בהתנדבות לרווחת הבאים ולהנאתם.