טוען אירועים

עתידי אירועים › העונה ה-30-תשעט-2018-19

אירועים Search and Views Navigation

מצא אירועים

אירוע Views Navigation

אירועים Search

מרץ 2019

דואו הפסנתר הירושלמי

יום שישי, 29 מרץ, 2019 / 11:30
אודיטוריום הקונסרבטוריון, לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל

דואו הפסנתר הירושלמי
שיר זמל ודרור זמל – פסנתר

שתי סונטות וסוויטה אחת  

מוצרט: סונטה לשני פסנתרים ברה מז'ור, ק. 448
רחמנינוב: סוויטה מס' 1 לשני פסנתרים, אופ. 5, "תמונות פנטזיה"
ברהמס: סונטה לשני פסנתרים בפה מינור, אופ. 34ב'

קונצרט מקדים בביצוע ליה ברלב ועידו עצמון, תלמידי פסנתר מצטיינים בקונסרבטוריון בכיתת המורה עדה ויינשטוק, יערך בשעה 10:45 באולם רן ברון

לרכישת כרטיסים: 03-5466228

לרכישת כרטיסים אונליין לחצו כאן

האחים שיר זמל ודרור זמל נגנו ביחד מהילדות, ומשנת 2011 הקימו באופן רשמי את דואו הפסנתר הירושלמי. מאז, נגנו רסיטלים באולמות החשובים בארץ. לאחרונה הופיעו ברסיטלים בניו יורק, ירושלים ותל אביב, שחלקם שודרו ברדיו, וכן הופיעו עם התזמורת הסימפונית ירושלים, בנגינת הקונצ'רטו מס' 1 לשני פסנתרים מאת מנדלסון.

"Shir and Dror Semmel’s playing radiates the joy of music-making, displaying deep enquiry into the works, polished performance and superb musicianship." (P. Hickman)

https://

שיר זמל הופיעה בישראל, באירופה ובארצות-הברית וזכתה לשבחי הביקורת. מבקרי מוסיקה הגדירו אותה כ"פסנתרנית נהדרת" עם "מסירות מלאה למוזיקה", "יכולות טכניות מרהיבות" (גלובס) ו״אישיות ואנרגיה בלתי ניתנות לעצירה״ (timesunionPlus). שיר הוזמנה לאחרונה על ידי הפסנתרן הנודע אנדרס שיף לנגן סדרת רסיטלים ברחבי אירופה כחלק מהסדרה “Building Bridges” שנועדה להבליט פסנתרנים צעירים יוצאי דופן. היא השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים ביניהם Ravinia's Steans Music Institute, ,Music@Menlo, IMS Prussia Cove, IMS Open Chamber Music, האקדמיה לפסנתר בפסטיבל מנוחין, פסטיבל הפסנתר מנטה בפינלנד ופסטיבל IKIF, ניו יורק. זוכת פרסים ראשונים בתחרויות שונות, הופיעה בקרנגי הול (ווייל, זנקל), מרקין הול, סטינווי הול, שרייבר הול, תיאטרון רוז וסטודיו רוז בלינקולן סנטר, תיאטרון ירושלים, מוזיאון תל אביב ועוד. בעונות הבאות תופיע בישראל, ארה"ב (בחוף המזרחי והמערבי), גרמניה (לרבות בקונצרטהאוס ברלין), שוויץ, פולין, בלגיה ועוד. כפסנתרנית מוסיקה קאמרית ייסדה יחד עם אחיה, הפסנתרן דרור זמל, את דואו הפסנתר הירושלמי .היא חברה בהרכב ה – Manhattan Chamber Players, והופיעה עם אמנים כגון גילברט קאליש, קולין קאר, איזבל לאונרד, חגי שחם ואחרים. כמו-כן היתה חברת האנסמבל ACJW של קרנגי הול במסגרתו הופיעה בקביעות בקרנגי הול ובאולמות נוספים, ופעלה להעמקת החינוך המוסיקלי ולחיזוק קשרי מוסיקה וקהילה ברחבי ניו-יורק. רבים מהקונצרטים בנגינתה שודרו בקול המוסיקה וחלקם אף הוקלטו לתקליטור. זוכת מלגות הצטיינות מטעם קרן התרבות אמריקה ישראל. השתתפה בכיתות אמן רבות עם פסנתרנים מהשורה הראשונה בעולם ביניהם אנדרס שיף, מאריי פרחיה, ריצ'רד גוד, ג'ונתן ביס, רוברט לוין, יפים ברונפמן ואחרים. בנוסף ללוח הקונצרטים הפעיל שלה, עוסקת רבות גם בהוראה, לימדה פסנתר ומוסיקה קאמרית באוניברסיטת סטוני ברוק בניו יורק והעבירה שיעורים נוספים וכיתות אמן בבתי ספר ובאוניברסיטאות בארה"ב, ואף העבירה סדנאות בבית הספר ג'וליארד בניו יורק. ילידת ירושלים, השלימה את לימודי התואר הראשון באקדמיה למוסיקה בירושלים בהצטיינות יתרה בכיתתם של אלכסנדר תמיר ואסף זהר. את לימודי התואר השני השלימה בהצטיינות בביה"ס בוכמן-מהטה בהדרכתו של עמנואל קרסובסקי. לאחר מכן למדה בקונסרבטוריון פיבודי של אוניברסיטת ג'והנס הופקינס בכיתתו של לאון פליישר וכעת משלימה לימודי דוקטורט באוניברסיטת סטוני ברוק בהדרכת גילברט קאליש.

הפסנתרן דרור זמל שב ארצה לאחר שהות של שש שנים בניו-יורק, שם למד במאנס קולג' והשלים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת סטוני-ברוק. נגינתו תוארה כ"ראשונה במעלה באמנותיות וברגישות", וכן תואר כ"ממשיך אמיתי של מסורת שנאבל". ואכן, מרב תוכניותיו מוקדשות לליבת הרפרטואר הגרמני. תכניותיו האחרונות כללו את שלוש הסונטות האחרונות של בטהובן, הסונטות המאוחרות של שוברט, ומסע החורף של שוברט; וריאציות גולדברג והפרטיטות של באך וכן היצירות הגדולות של שומאן. בשנים האחרונות הופיע בקביעות בישראל, ארצות-הברית ואירופה כסולן עם תזמורות, ברסיטלים וכנגן מוסיקה קאמרית. לאחרונה הופיע עם התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הקאמרית וכן תזמורת אליקנטה, ספרד. מקליט בקביעות לקול המוסיקה, כמו כן הקלטותיו שודרו בתחנת המוסיקה הקלאסית WQXR בניו יורק. זכה בתחרויות ובפרסים שונים בארץ ובחו"ל וכמו כן השתתף בכתות אמן רבות עם אמנים כגון מארי פראיה, אנדרס שיף, יפים ברונפמן, קלוד פרנק ואחרים. בעונה הבאה יופיע ברסיטלים וכסולן עם תזמורות בארץ, בארה"ב, איטליה ובמזרח הרחוק. יחד עם אחותו, הפסנתרנית שיר זמל, יסד את דואו הפסנתר הירושלמי. ניגן את רסיטל הבכורה שלו בבוסטון ב- 1997. שירת בצבא כמוסיקאי מצטיין, וסיים את האקדמיה למוסיקה בירושלים כתלמידם של ברכה עדן ואלכסנדר תמיר. בניו-יורק למד אצל ויקטור רוזנבאום וג'ייקוב לטיינר ואת הדוקטורט השלים בהדרכתו של הפסנתרן והפדגוג הנודע גילברט קאליש. במהלך שנים אלו השתלם גם אצל הפסנתרן ריצ'ארד גוד. כעת מכהן כראש מחלקת הפסנתר בקונסרבטוריון האקדמיה בירושלים. תלמידיו זוכים בפרסים בתחרויות ומנגנים עם תזמורות בקביעות. כמו כן, מנהל פרויקט כתות אמן במרכז אלדוול. ומכהן כשופט וחבר בהנהלת תחרות קול המוסיקה לאמן הצעיר. בנוסף מלמד בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, תל אביב, ובמכללת לוינסקי.

ראה עוד »

אפריל 2019

טבאה צימרמן – רסיטל

יום שבת, 6 אפריל, 2019 / 21:00
אודיטוריום הקונסרבטוריון, לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל

טבאה צימרמן (גרמניה) – ויולה
תומאס הופה (גרמניה) – פסנתר

באך: סונטה לויולה דה גמבה ומקלדת מס' 1 בסול מז'ור, BWV 1027
הינדמית: סונטה לוויולה ופסנתר (1939)
ברהמס: סונטה לוויולה ופסנתר מס' 1 בפה מינור, אופ. 120 מס' 1

קונצרט מקדים בביצוע הרכבים קאמריים מצטיינים של הקונסרבטוריון יערך בשעה 20:15 באולם רן ברון – פרטים נוספים יפורסמו בהמשך

לרכישת כרטיסים: 03-5466228

לרכישת כרטיסים אונליין לחצו כאן

במקרה שאזלו המקומות באולם הזמינים לרכישה באינטרנט, ניתן לרכוש כרטיס בגלריה בטלפון בלבד: 03-5466228

ראה עוד »

הרצאה מקדימה לקראת הקונצרט של אנסמבל מיתר בסדרה הקאמרית

יום חמישי, 11 אפריל, 2019 / 19:00 - 20:00
מכון גתה, תל אביב, רח' ויצמן 4
תל אביב,
+ מפת גוגל

הרצאה מקדימה לקראת הקונצרט של אנסמבל "מיתר" במרכז למוסיקה קאמרית

בו תבוצע השביעייה מס' 1 מאת האנס אייזלר – לפרטי הקונצרט לחצו כאן

מועד ההרצאה : יום חמישי, 11 באפריל 2019, בשעה 19:00

ההרצאה תערך במכון גתה, תל אביב (בית אסיה, רח' ויצמן 4, תל-אביב)

משך ההרצאה כשעה

הכניסה להרצאה חופשית. יש לאשר הגעה בטלפון 03-6060500 (טלפון זה מיועד לאישור הגעה להרצאה בלבד ולא להזמנת כרטיסים לקונצרט)

(למען הסר ספק – הכניסה לקונצרט, שיערך באודיטוריום הקונסרבטוריון במוצ"ש, 13.4.19, כרוכה בתשלום ובהזמנת כרטיס במרכז למוסיקה קאמרית – לפרטים ולרכישת כרטיסים לקונצרט לחצו כאן)

 

המלחין כמהפכן | מסע מוסיקלי בעקבות יצירתו של המלחין האנס אייזלר

מרצה: הדס קרמר

ההרצאה תינתן בעברית

    

 "עלינו, המלחינים, מוטלת המשימה להלחין מוסיקה ענווה, המתאימה לצו השעה ושתהווה את פס הקול של מהפכת תנועות הפועלים באירופה".  (האנס אייזלר)

הרצאה זו מזמנת מפגש עם מלחין האוונגרד האוסטרי-יהודי האנס אייזלר, מי שהיה בן טיפוחיו של ארנולד שנברג, שותף מרכזי ליצירתו של ברכט ולימים מלחין ההמנון הלאומי של מזרח גרמניה. אייזלר יצר ופעל בין שתי מלחמות העולם ולאחריהן, כשהוא נע ונד בין בירות אירופה, ברית המועצות וארצות הברית כרבים מבני דורו. בעת שהותו בבירתה של רפובליקת ויימאר, גיבש את מודל "המלחין המהפכן", ובו קרא למלחינים בני זמנו לרתום את המהפכה המוסיקלית–אסתטית שהתרחשה בזירת האוונגרד למהפכה המרקסיסטית-קומוניסטית, אשר תפסה תאוצה בקרבן של תנועות הפועלים בכל רחבי תבל. הפרויקט השאפתני נגדע עם עליית הנאציזם והגלות ארוכת השנים שנגזרה עליו בשל כך, אך עם שובו למזרח ברלין הקדיש את מרצו לעיצוב מחדש של פס הקול של המדינה שזה עתה נוסדה.

בכל שנות יצירתו ניסח אייזלר צליל ייחודי ורב-תנופה שהשתקף מבעד לשלל ז'אנרים:  מוסיקה מקהלתית, מוסיקה לקולנוע ולתיאטרון, יצירות קאמריות וסימפוניות, קנטטות, שירי ילדים, בלדות ושירי קרב. יצירותיו בוצעו בקרב אנשי במה מקצועיים, מקהלות פועלים ברחבי העולם (לרבות ישראל) ואף בפי לוחמים בשדות הקרב בזמן מלחמת העולם השנייה.

בהרצאה שלפנינו נתוודע לתהודות "מוסיקת המהפכה" דרך עיבודים חוצי גבולות ותקופות, אשר נכתבו בהשראת העבודות המשותפות של אייזלר וברכט. התבוננות מחודשת במורשתם התרבותית, מעניקה במה לנרטיבים עלומים, השזורים במאורעות המכוננים שהתרחשו על אדמת אירופה בין שתי מלחמות עולם ועד איחודה המחודש של גרמניה. במהלך ההרצאה יוקרנו מגוון קטעים אודיו ויזואליים.

 

הדס קרמר | בעלת תואר מוסמך ב"תכנית הבינתחומית לאמנויות" –  הפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב.

מרצה בכנסים אקדמיים בישראל ובאירופה, ב"אסכולות" – האוניברסיטה הפתוחה, בתאטרון הקאמרי, תאטרון החאן, סינימטק ירושלים, השתלמויות  למורים, בקתדראות עירוניות ובמכללות גמלאים וחוגי בית ברחבי הארץ. מפרסמת מאמרים בכתבי עת אקדמיים. מידענית ב"מרכז הישראלי לתיעוד אמנויות הבמה" באוניברסיטת תל אביב.   

ראה עוד »

אנסמבל מיתר

יום שבת, 13 אפריל, 2019 / 21:00
אודיטוריום הקונסרבטוריון, לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל

אנסמבל מיתר

הגר שחל חליל | גלעד הראל קלרינט | נדב כהן בסון
יובל שפירא חצוצרה | משה אהרונוב כינור
נעם ליליאור גל כינור | לטם ביידר ויולה
יוני גוטליבוביץ'
צ'לו | ערן בורוביץ' קונטרבס
עמית דולברג
פסנתר

מוצרט: הפתיחה ל"חליל הקסם" – גירסה לחליל, קלרינט, בסון, חצוצרה, רביעיית כלי קשת וקונטרבס (עיבוד: יוני גוטליבוביץ')
הינדמית: שלוש אנקדוטות לרדיו – לקלרינט, חצוצרה, כינור, קונטרבס ופסנתר
אייזלר: שביעייה מס' 1, לחליל, קלרינט, בסון ורביעיית כלי קשת, "ואריאציות על שיר ילדים אמריקאי" (ביצוע היצירה מתאפשר הודות לתמיכת מכון גתה, תל אביב)
אראל פז: "שיר שמח", לקלרינט, בסון, כינור, צ'לו ופסנתר (בשילוב הקרנת עבודת וידאו-ארט של תמר טל ונועה דולברג)
ראוול: "אמא אווזה" – גרסה קאמרית לחליל, קלרינט, כינור, ויולה, צ'לו, קונטרבס ופסנתר (בשילוב הקרנת עבודות וידאו של סטודנטים מבית הספר לאמנות, חברה ותרבות של מכללת ספיר – שיתוף פעולה מיוחד לקונצרט זה ביוזמת המרכז למוסיקה קאמרית)
מרטינו: "רֶבְיוּ המטבח" – בלט ג'ז לקלרינט, בסון, חצוצרה, כינור, צ'לו, פסנתר

לרכישת כרטיסים: 03-5466228

לרכישת כרטיסים אונליין לחצו כאן

הרצאה לקראת הקונצרט, אודות האנס אייזלר, תערך ביום ה', 11.4.19, בשעה 19:00 במכון גתה, תל אביב – לפרטים אודות ההרצאה לחצו כאן

ראה עוד »

מאי 2019

אנסמבל הפסנתרנים "מולטיפיאנו"

יום שישי, 3 מאי, 2019 / 11:30
אודיטוריום הקונסרבטוריון, לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל

אנסמבל הפסנתרנים "מולטיפיאנו":
תומר לב, ברניקה גליקסמן, אלמוג סגל, נמרוד הפטל, אייל פלץ – פסנתר
בשיתוף ביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת ת"א

מוסקבה-ורשה-ברלין

שוסטקוביץ': פרלוד לשני פסנתרים, אופ. 6
רחמנינוב: רפסודיה רוסית לשני פסנתרים
שניטקה: מחווה לסטרווינסקי, פרוקופייב ושוסטקוביץ' לפסנתר ב-6 ידיים
רחמנינוב: רומנסה וואלס לפסנתר ב-6 ידיים
שוסטקוביץ': קונצ'רטינו לשני פסנתרים, אופ. 94
שופן: רונדו לשני פסנתרים בדו מז'ור, אופ. 73
מנדלסון: שמינייה במי-במול מז'ור, אופ. 20 (גרסה לשני פסנתרים ב-8 ידיים מאת תומר לב, על בסיס גרסת המלחין לדואו פסנתרים)

קונצרט מקדים בביצוע ענוג אליעז ושחר פומרנץ, תלמידי פסנתר מצטיינים בקונסרבטוריון בכיתת המורה יפעת זיידל, יערך בשעה 10:45 באולם רן ברון

לרכישת כרטיסים: 03-5466228

לרכישת כרטיסים אונליין לחצו כאן

ראה עוד »

דואו בריל-ענר מארח את גלעד קרני

יום שבת, 4 מאי, 2019 / 21:00
אודיטוריום הקונסרבטוריון, לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל

דואו בריל-ענר חוגג 20 שנה ומארח את גלעד קרני

שירלי בריל – קלרינט
יונתן ענר
– פסנתר
עם גלעד קרני – ויולה

מנדלסון: סונטה לקלרינט ופסנתר במי-במול מז'ור
שומאן: אדאג'ו ואלגרו לוויולה ופסנתר, אופ. 70
ברהמס: סונטה לקלרינט ופסנתר מס' 2 במי-במול מז'ור, אופ. 120 מס' 2
ברוך: 8 קטעים לקלרינט, ויולה ופסנתר, אופ. 83

קונצרט מקדים בביצוע תלמידות צ'לו מצטיינות בקונסרבטוריון – דפני רייכמן פולג מכיתת המורה הלל צרי ועמנואל רייכמן פולג מכיתת המורה חגית גלזר – יערך בשעה 20:15 באולם רן ברון

לרכישת כרטיסים: 03-5466228

לרכישת כרטיסים אונליין לחצו כאן

ראה עוד »

רביעיית שומאן (גרמניה)

יום ראשון, 19 מאי, 2019 / 20:30
אודיטוריום הקונסרבטוריון, לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל

רביעיית שומאן (גרמניה)

אריק שומאן – כינור
קן שומאן
– כינור
ליסה רנדאלו – ויולה
מארק שומאן
– צ'לו

מנדלסון: רביעיית כלי קשת מס' 1 במי-במול מז'ור, אופ. 12
יאנאצ'ק: רביעיית כלי קשת מס' 2, "מכתבים אינטימיים"
צ'ייקובסקי: רביעיית כלי קשת מס' 3 במי-במול מינור, אופ. 30

לרכישת כרטיסים: 03-5466228

לרכישת כרטיסים אונליין לחצו כאן

ראה עוד »

יוני 2019

חמישיית תל אביב מארחת חמישייה צעירה של נגני העתיד

יום שבת, 1 יוני, 2019 / 21:00
אודיטוריום הקונסרבטוריון, לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל

חמישיית תל אביב חוגגת עשור ומארחת חמישייה צעירה של נגני העתיד

חמישיית תל אביב:

רואי אמוץ – חליל
יגאל קמינקא
– אבוב
דני ארדמן
– קלרינט
איתמר לשם
– קרן-יער
נדב כהן
– בסון

עם חמישיית כלי נשיפה צעירה (בשיתוף נגנים צעירים מתכניות המצטיינים והעתודה של המרכז למוסיקה ירושלים ובתמיכת "קרן רונן")

פרנסה: 9 קטעי אופי לעשיריית כלי נשיפה
מוצרט: סרנדה לשמיניית כלי נשיפה בדו מינור, ק. 388
הינדמית: מוסיקה קאמרית קטנה לחמישיית כלי נשיפה
גונו: סימפוניה קטנה לתשיעיית כלי נשיפה

קונצרט מקדים בביצוע יואב סנד, תלמיד פסנתר מצטיין בקונסרבטוריון בכיתת המורה רון טרכטמן, יערך בשעה 20:15 באולם רן ברון

לרכישת כרטיסים: 03-5466228

לרכישת כרטיסים אונליין לחצו כאן

ראה עוד »

דואו פסנתר רבינוביץ'-גולקה (ארה"ב) – מועד מעודכן

יום חמישי, 6 יוני, 2019 / 20:30
אודיטוריום הקונסרבטוריון, לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל

תשומת לבכם לשינוי במועד קונצרט זה: 
קונצרט זה תוכנן במקור להתקיים ביום ו', 7.6.19
מועדו שונה ליום ה', 6.6.19, 20:30
הנכם נמצאים בעמוד הקונצרט במועדו החדש

דואו רבינוביץ'-גולקה (ארה"ב)
רומן רבינוביץ' ואדם גולקה – פסנתר

פסנתרים סימפוניים

דביסי: הים, שלושה מתווים סימפוניים (גרסה לשני פסנתרים: אדם גולקה)
סטרווינסקי: קונצ'רטו לשני פסנתרים סולו
רחמנינוב: מחולות סימפוניים, אופ. 45 (גרסת המלחין לשני פסנתרים)

 

לרכישת כרטיסים: 03-5466228

לרכישת כרטיסים אונליין לחצו כאן

ראה עוד »

דואו פסנתר רבינוביץ'-גולקה (ארה"ב) – מועד מבוטל

יום שישי, 7 יוני, 2019 / 11:30
אודיטוריום הקונסרבטוריון, לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל

תשומת לבכם לשינוי במועד קונצרט זה: 
הקונצרט יתקיים ביום ה', 6.6.19, בשעה 20:30 (במקום ביום' ו, 7.6.19)

למעבר לקונצרט במועדו החדש לחצו כאן

דואו רבינוביץ'-גולקה (ארה"ב)
רומן רבינוביץ' ואדם גולקה – פסנתר

פסנתרים סימפוניים

דביסי: הים, שלושה מתווים סימפוניים (גרסה לשני פסנתרים: אדם גולקה)
סטרווינסקי: קונצ'רטו לשני פסנתרים סולו
רחמנינוב: מחולות סימפוניים, אופ. 45 (גרסת המלחין לשני פסנתרים)

קונצרט מקדים בביצוע ליזה וקטיה גרביץ, תלמידות פסנתר מצטיינות בקונסרבטוריון בכיתת המורה לובה ינפולסקי, יערך בשעה 10:45 באולם רן ברון

ראה עוד »
+ Export Events