'צליל מכוון'- תכנית לימודי מוסיקה לילדים ונוער בסיכון

התכנית מקנה לילדים בסיכון הזדמנות שווה לחינוך מוסיקלי מקצועי ברמה הגבוהה ביותר וחשיפה רחבה למוסיקה.

אנחנו מאמינים שכל ילד זכאי להזדמנות להיחשף ולהתפתח בתחומים המעניינים אותו גם אם אינם נגישים לו במסגרות בהן הוא חי. שילוב בפעילויות במסגרות איכותיות מובילות, מחזק את תחושת הערך העצמי והמסוגלות של הילדים.

מחקרים מוכיחים את השפעתה התרפויטית של המוסיקה על נפש האדם ותרומתה להתפתחות, להתמודדות ולהעצמה לכל אדם, על אחת כמה וכמה כשהמדובר באוכלוסיות בסיכון.

העיסוק במוסיקה מקדם את השתלבותם של ילדים בסיכון במעגלי החיים בחברה הישראלית, תוך מעורבות ולקיחת אחריות חברתית. בהיותנו מוסד מוביל לחינוך מוסיקלי אנו מחוייבים לפעול ולקדם את החינוך והחשיפה למוסיקה בקרב אוכלוסייה זו.

 

מתוך  הכרה  בחשיבותו  של החינוך המוסיקלי, הצבנו לעצמנו מטרה, לאפשר לכל ילד הנמצא במסגרות לילדים בסיכון והמעוניין בכך, לקחת חלק בתכנית 'צליל מכוון' .

 

'צליל מכוון' מציעה לילדים בסיכון, אשר אוהבים מוסיקה ומתעניינים בה, ללמוד נגינה ושירה במסגרות פרטניות וקבוצתיות, ולהשתלב בפעילות הענפה שהקונסרבטוריון מציע לכלל תלמידיו.

מתוך סגל ההוראה בקונסרבטוריון, נבחרו בקפידה מורים מנוסים ומיומנים בעבודה עם נוער בסיכון. ניהול התכנית ומערך התמיכה נעשה ע"י צוות מתנדבים.

חלק הארי של התכנית מתקיים בבניין הקונסרבטוריון וכך נחשפים הילדים בנוסף לשעורי הנגינה גם לאווירה של עשייה מוסיקלית תוססת ומשתלבים בקהל התלמידים.

גם תלמידי וקהלי הקונסרבטוריון יוצאים נשכרים עם היווצרותו של קשר חברתי חשוב עם הקהילה.
קיום התכנית מתאפשר בזכות תמיכתם הנדיבה של קרן עזריאלי, קרנות ותורמים פרטיים ובתמיכת עיריית תל אביב-יפו וקרן תל אביב לפיתוח.