טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

וינה, בודפשט, ירושלים – מסע בשלושה

יום חמישי, 21 דצמבר, 2023 / 20:30

כרמית צרי – כינור
הלל צרי – צ'לו
שי ווזנר – פסנתר

ברהמס: שלישיית פסנתר מס' 2 בדו מז'ור, אופ. 87
אנדרה היידו: מוסיקה לשלושה
בטהובן: שלישיית פסנתר מס' 7 בסי-במול מז'ור, אופ. 97, "ארכידוכס"

לרכישת כרטיסים

קונצרט זה הוא חלק מעונת הקונצרטים 2023-24 של המרכז למוסיקה קאמרית
למידע על העונה כולה לחצו כאן

 
הכנרת כרמית צרי, הצ'לן הלל צרי והפסנתרן שי ווזנר חוזרים ונפגשים על בימת המרכז למוסיקה קאמרית למסע מוסיקלי בין ווינה, בודפשט וירושלים.
התכנית תפתח בשלישיית הפסנתר השנייה של ברהמס, מפסגות הרומנטיקה הווינאית של שלהי המאה ה-19, יצירה שופעת הבעה ורגש. כמו ביצירות אחרות של ברהמס, גם ביצירה זו ניכרת השפעת המוסיקה ההונגרית-צוענית, בנושא הפרק השני. 
הונגריה, ובירתה בודפשט, היו מולדתו של אנדרה היידו, מהבולטים במלחינים הישראלים במאה ה-20. עם עלייתו לישראל ב-1966 השתקע בירושלים. יצירתו ממזגת בין שורשיו ההונגריים, כתלמידו של קודאי, לבין המקורות היהודיים אליהם התקרב בהמשך חייו. השילוב בין אורח החיים הדתי אורתודוכסי שלו לבין אישיותו היצירתית הנועזת ופורצת המסגרות הקנה לו את מעמדו הייחודי בנוף המוסיקה הישראלית. מפרי עטו תבוצע יצירתו "מוסיקה לשלושה" משנת 1999. 
התכנית תסתיים בחזרה לווינה, בשלישיית "הארכידוכס" של בטהובן – יצירת המופת הנודעת ורחבת היריעה, אותה הקדיש בטהובן לרודולף הארכידוכס האוסטרי. רוח אצילית שורה על ארבעת פרקיה המייצגים את שיא התקופה ההירואית ביצירתו של בטהובן, במעבר בין הקלאסיקה לרומנטיקה בתחילת המאה ה-19. 
 

פרטים

תאריך:
יום חמישי, 21 דצמבר, 2023
זמן:
20:30
אירוע קטגוריות:
, ,

המארגנ/ת

המרכז למוסיקה קאמרית
טלפון
03-5466228
דוא״ל
chamber@icm.org.il

מקום

אודיטוריום הקונסרבטוריון
לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל