סיקרון אילהמחלקות: | | |
כלי נגינה: פיתוח קול

אילה סיקרון הינה בוגרת האקדמיה למוסיקה בירושלים, תלמידתן של גילה ירון ושל מרים מלצר.

התמחתה בביצוע מוסיקה מוקדמת בכיתתו של פרופ' ריצ'רד ויסטרייך בביה"ס הגבוה למוסיקה בטרוסינגן שבגרמניה ובביצוע מוסיקה מימי הביניים בסקולה קאנטורום בבאזל.

שרה כסולנית עם הרכבים קאמריים רבים בישראל וברחבי אירופה ועם  מיטב האנסמבלים הקוליים בגרמניה ובבלגיה המתמחים בביצוע של מוסיקה מוקדמת ושל מוסיקה בת זמננו: המקהלה הקאמרית הגרמנית, הקולגיום ווקאלה מגנט, סקולה היידלברג, ריינישה קנטוריי ועוד, תחת ניצוחם של פיליפ הרווגה, הרמן מקס, איוואן פישר ואחרים.

הופיעה גם בישראל עם תזמורת הבארוק ירושלים, עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית, אנסמבל קווינאד המתמחה במוסיקה של ימי הביניים ועוד רבים.

במקביל לימדה פיתוח קול והדריכה בקורסים למוסיקה עתיקה ולתיאטרון מוסיקה בישראל, הולנד, הונגריה, שוויץ, בלגיה וגרמניה.

מאז חזרתה ארצה מתמקדת בהוראת פיתוח קול במסגרת הקונסרבטוריון. רבים מתלמידיה חברים במקהלות המובילות בארץ וכאלה הממשיכים את לימודיהם באקדמיות בירושלים ובת"א.

בין תלמידיה אפשר למצוא כיום  בני נוער שעושים את צעדיהם הראשונים בשירה, תלמידים המכינים רסיטלי בגרות, כאלה שמתכוננים לבחינות הכניסה לאקדמיה וגם בוגרי אקדמיה שרוצים להמשיך את לימודי השירה ולהכיר לעומק את המוסיקה המוקדמת יותר, זמרי מקהלות ברמה גבוהה ותלמידים שגילו שהם רוצים ואוהבים לשיר בגיל קצת יותר מבוגר ורוצים לפלס לעצמם דרך משלהם בתחום.