סאלם אילןמחלקות:
תפקיד: הוראה
כלי נגינה: חליל

 

אילן נולד בשנת 1961 והחל לנגן חליל בגיל 11. למד בתיכון לאמנויות תלמה ילין במגמת מוזיקה.

למד לתואר ראשון באקדמיה למוזיקה בירושלים, ובין השנים 1984-88 למד ב

Berklee College of Music   אשר בבוסטון.

בתקופת לימודיו  החל להופיע עם הרכב ישראלי בפסטיבלים ברחבי אירופה, הולברון באוסטריה, הארדינג בגרמניה ובפסטיבל החשוב מונטרה אשר בשוויץ.

עם שובו לישראל ב – 1989  הצטרף לצוות המורים של בית הספר  "רימון" . בשנת 1991 הקים בבית הספר לאמנויות בתל אביב את המגמה לג'אז שם לימד וטיפח את המוסיקאים הצעירים והמוכשרים שהפכו להיות בין המייצגים החשובים של הג'אז הישראלי בעולם כחצוצרן אבישי כהן, הסקסופוניסט אלי דג'יברי והפנסתרן יונתן אבישי.

בשנת 2006 החל ללמד באקדמיה למוסיקה ומחול באוניברסיטה העברית בירושלים שם  בין השנים 2016      2008 שימש כראש המחלקה לג'אז.

במקביל לפעילותו כנגן ג'אז ניגן והקליט אם האמנים החשובים בישראל בתחום המוסיקה הקלה. השתתף בהפקות המיוחדות של פסטיבל ישראל "העיקר זה רומנטיקה"  עם יוני רכטר ו"רחל לאה" עם אחינועם ניני, השתתף וניגן בפסטיבל הגאז באילת.  כמו כן הופיע עם אסתר עופרים יהודית רביץ ורבים אחרים.

אילן הקליט מספר אלבומים , ביניהם ב 2010 יצא ב

RAZDAZ

האלבום אותו הקליט בישראל עם עמוס הופמן, ניתאי הרשקוביץ, גלעד אברו ואמיר ברסלר, בהשתתפות הבסיסט אבישי כהן והפסנתרן שי מאסטרו. הופיע והקליט עם הגיטריסט עמוס הופמן והבסיסט אבישי כהן בארץ ובעולם.

בשנת 2011 קיבל את פרס ראש הממשלה למלחינים בתחום הג'אז.

אלבום חדש הוקלט וראה אור לאחרונה בניו יורק עם נגנים מקומיים ובהשתתפות בנו של אילן, החצוצרן הצעיר בלל סאלם שחי ופועל בניו יורק.