כץ אלקמחלקות: |
תפקיד: הוראה הרכבים וסדנאות
כלי נגינה: פסנתר

אלק כץ

שיעורי פסנתר ג׳אז, הרכבים, סדנאות אלתור, שיעורי פסנתר משנה

אלק כץ – פסנתרן, מלחין ומעבד הוא אחד המוסיקאים הפעילים בסצנת המוזיקה בישראל ומורה ומחנך עם נסיון של מעל 20 שנה.

התחיל את הקריירה המוזיקלית שלו בארץ מאמצע שנות ה-90. בארץ הופיע עם מיטב נגני הג’אז הישראלים והשתתף לא פעם בפרויקטים שונים עם מוזיקאים בינלאומיים בניהם ארני לורנס, וולטר בלנדינג, סלייד המפטון, דונלד האריסון, אריק אלכסנדר, צ’אק יזראלס, קווין מהגוני ועוד.

אלק כץ למד באקדמיה למוסיקה בירושלים ובעל תואר שני באמנות ביצוע פסנתר ג’אז מהאקדמיה המלכותית בהאג, הולנד (1998, שם למד עם בארי האריס ועם פרנץ אלסן.

אלק הופיע פעמים רבות על במות של פסטיבלים ומועדוני ג’אז שונים בארץ, ביניהם – פסטיבל הג’אז בים האדום (אילת), פסטיבל ג’אז תל אביב, פסטיבל ירושלים  במשכן לאמנויות הבמה  והיכל התרבות בתל אביב,   ועוד.

אלק הופיע עם התזמורת הסימפונית ירושלים בפרויקט מיוחד יצירות של מלחינים אמריקאים. בנוסף להשתתפות בפרויקטים שונים,  אלק מוביל את הטריו שלו מזה יותר מעשור מופיע עם ההרכב שלו ושל זמרת הג’אז סימונה ארונס. יחד עם סימונה עשה הקלטות עם המתופף הנודע בילי הארט וכן הקליט דיסק של הזמרת בניו יורק בהשתתפות הארי וויטאקר.

לפני מספר שנים אלק יזם השתתף בסדרת הופעות וכיתות אמן עם מוזיקאי ג’אז אגדי ומלחין צ’אק יזראלס בין השניים נוצר קשר מוזיקלי יוצא דופן. הטריו של צ’אק יזראלס עם אלק כץ ומתופף יונתן רוזן הופיע מספר הופעות במועדון שבלול ג’אז בתל אביב, הצוללת הצהובה בירושלים ומועדון המיילסטון שוני בנימינה. הקלטה מאותה הופעה הבלתי נשכחת ניתן לשמוע כאן.

בנוסף להופעות אלק מקדיש לא מעט זמן להוראה. הוא מלמד מעל עשר שנים בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה תל אביב, התכנית האקדמית ללימודי הג׳אז בשיתוף הניו סקול (ניו יורק), ניו יורק.

אלק כץ מנהל מסלול פסנתר בבית ספר למוסיקה רימון.

בין תלמידיו ישנם לא מעט מוזיקאים ידועים הפעילים בארץ ובחו”ל.

 

לאתר של אלק: aleckatzmusic.com

לעמוד הפייסבוק של אלק כץ