סגל אנהמחלקות:

המלחינה אנה סגל שייכת לדור החדש של המלחינים הישראלים: ורסטילית, בלתי שגרתית ופועלת במגוון דיספלינות – מוסיקה סימפונית, קאמרית, כתיבה לסולנים, לידר, מקהלה או תזמורת. יצירותיה בוצעו במדינות רבות ברחבי העולם.

 

היא נולדה באוקראינה והחלה בלימודי פסנתר וקומפוזיציה כבר בגיל חמש. לאחר שסיימה את לימודיה עם תארים במוסיקולוגיה ובפסנתר, המשיכה בלימודי מוסיקולוגיה וקומפוזיציה באקדמיה הלאומית ע״ש צ׳ייקובסקי באוקראינה. לאחר שעלתה לישראל, המשיכה ללימודי B.A. ו-M.A. בקומפוזיציה באקדמיה למוסיקה בירושלים בהדרכתו של פרופ. עמי מעייני.

 

יצירותיה מבוצעות באופן קבוע ע״י תזמורות רבות, אנסמבלים וסולנים מובילים: התזמורת הסימפונית של ברלין (בניצוחו של מאסטרו ליאור שמבדל – בפילהרמוניה של ברלין), תזמורת לונדון מוצרט פליירס, תזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הפילהרמונית של ירקוצק, תזמורת פילהרמונית של צ׳רנוביץ, התזמורת הקאמרית של דאגו(קוריאה), התזמורת הפילהרמונית של ירבאן(ארמניה), התזמורת הלאומית של אוקראינה, סימפונט רעננה, תזמורת הבמה הישראלית, תזמורת קאמרטה קייב, התזמורת הקאמרית של בשקנט (טורקיה), רביעיית מנדלסון(בלגיה) ועוד.

 

בין שאר פעולותיה, זכתה יצירתה ״אוברטונים ללילה״ בפרס הראשון בפסטיבל המוסיקה המודרנית בקוריאה ב- 2009 (שם גם בוצעה). יצירה נוספת, ״קברט מקבת׳״ (בבימויו של דני אנרליך) בוצעה בפסטיבל האמנות הנסיונית של ת״א במרכז המוסיקה ע״ש פליציה בלומנטל ב- 2011.

 

אנה סגל חברה באקו״ם ובאיגוד הקומפוזיטורים הישראלי (ICL). היא זוכת מלגת קרן התרבות אמריקה-ישראל.