מרום בבתמחלקות: |
כלי נגינה: פיתוח קול

בבת מרום החלה את דרכה האמנותית כציירת, רקדנית, ותלמידתו לקומפוזיציה של פרופ' אבל ארליך ז"ל. את לימודי האופרה החלה במוצרטאום בזלצבורג, אוסטריה, והמשיכה לתואר שני בקרטיס אינסטיטיוט אוף מיוזיק בפילדלפיה. מורה העיקרי הוא דיויד ג'ונס.

כבר במהלך לימודיה הופיעה עם האופרה של פילדלפיה, אופרה נורת', רוקלנד אופרה, וכן עם האופרה של קרטיס בתפקידים מגוונים, בהם: דורבלה בכך עושות כולן (מוצרט), הנסיך אורלופסקי בהעטלף (י. שטראוס), ארנלטה בהכתרתה של פופיאה (מונטוורדי), ופאולין בפיק דאם (צ'ייקובסקי).

בתום לימודיה זכתה במקום הראשון בתחרות הבינ"ל מטעם קרן אמריקה-ברלין ונבחרה לשיר עם הדויטשה אופר ברלין. איתם שרה את פלוסהילדה בנהר הריין ובשקיעת האלים (וגנר), רוסוייסה בהוולקירות (וגנר), והנזל בהנזל וגרטל (הומפרדינק), ועוד.

בעקבות הצלחותיה בברלין, הוזמנה בבת מרום להופיע בבתי אופרה ברחבי ארופה וארצות הברית בתפקידים כגון אמנריס באאידה (ורדי), אמא במאוורה (סטרוינסקי) ושוורטלייטה בטבעת הניבלונגן (וגנר) עם התאטרון הלאומי של מנהיים. בבת מרום יצרה את תפקיד הסבתא בצחוק של עכברוש (א. מילך-שריף) איתו הופיעה באופרה הישראלית, תאטרון דרמאטיצ'ני בוורשה, פסטיבל התאטרון הבינלאומי בסיביו שברומניה, התאטרון הלאומי של בוקרסט ברומניה, ובתאטרון הקאמרי.

בבת מרום מופיעה במספר רב של קונצרטים ורסיטלים, בקארנגי הול שבניו יורק, בלינקולן סנטר שבניו יורק, בשירים על מות ילדים (מאהלר) עם התזמורת הפילהרמונית בלוטנבורג ממינכן, בקטסן ארטס סנטר בוושינגטון, בפסטיבל "מאסטרו" בעין הוד ובקשת אילון עם גיל שוחט, עם תזמורת חיפה בניצוחו של נועם שריף, ועם התזמורת הסימפונית של קרטיס בפילדלפיה. שירי קרן הפלאים של הנער (מאהלר) ובכורה עולמית של ה"סטבאת מאטר" של גיל שוחט עם התזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של גאבור הולרונג, שירי השוליה הנודד (מאהלר) בפסטיבל טירת אלמאו שבגרמניה, שירת האדמה (מאהלר) עם אורקסטרה סוסייטי בפילדלפיה, האהבה הקוסמת (דה פאיה) עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע בניצוחו של דורון סלומון, הסימפוניה ה 9- של בטהובן עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הסינפונייטה הישראלית באר שבע והתזמורת הקאמרית הקיבוצית,המיסה הקטנה של רוסיני עם מקהלת טבעון, וכן קנטטות של באך עם התזמורת הסימפונית של קרטיס ועם פנסילבניה פרו-מוסיקה. רסיטלים וגאלות בלינקולן סנטר שבניו יורק, בדוייטשה אופר ברלין, בפסטיבל שלוס אלמאו שבגרמניה, עם קונטיקט גרנד אופרה אנד אורקסטרה, באופרה של ממפיס, בפסטיבל האמנויות היהודיות בפילדלפיה ובניו יורק, בפסטיבל מוסיקה קאמרית עכשוית בניו יורק ובפילדלפיה, ועם התזמורת הסימפונית של קרטיס.

בבת מרום מרבה להופיע במוסיקה קאמרית. ב- 2013 הקימה טריו עם הצ'לנית חגית גלזר והפסנתרנית טמי קנאזאווה. מופיעה בקביעות עם הגיטריסטים עדי כהן, שירי קונה, ואוגוסטין וידמאן. בבת מרום חברה באנסמבל "ספקטרום". כמו-כן הופיעה בין היתר עם: עמנואל ברטרנד, פסקאל אמויאל, דניאל פרופר, אייל באט, שלומי שם- טוב, דן דוייטש, גילה גולדשטיין, גיל שוחט, יוליה רובינסקי, טלי גלזר, תמיר חסון, וולף הרדן, צבי כרמלי, אייל קלס, קובי רובינשטיין, אקהרט לורנצן, בתיה שטיינבוק–לורנצן, מיכל שמיט, סנדרין ארדלי–סיו, דניאל אורלנדו, מיכאל אליאסן, סוזן נוביקי, דונלד סנט פייר, אומברטו רידולפי, טלי רוט, וסוזאן אשבייקר.

לבבת מרום נסיון רב ואהבה גדולה להוראה. משנת 1991 מלמדת פיתוח קול באופן פרטי. בין השנים 2004-2008 לימדה פיתוח קול בביה"ס הגבוה לאמנויות הבמה "בית צבי". שם גם הנחתה סדנאות בתחומים שונים, כתות אמן, ויצרה את ההפקה "הקומקום והמטאטא" שפתחה את פסטיבל האביב 2008 ומאז אומצה לרפרטואר של תאטרון הבימה. כמו כן לימדה פיתוח קול בסטודיו לאומנויות התיאטרון מיסודו של יורם לוינשטיין. משנת 2010 מלמדת ”Swedish/Italian School of Singing“ – פיתוח קול בניו סקול לג'אז ומוזיקה עכשווית. בבת מרום התמחתה בטכניקת ה אצל דיויד ג'ונס בניו יורק. דיויד ג'ונס רואה בבבת מרום את ממשיכת דרכו. תלמידיה של בבת מרום זכו למלגות והתקבלו ללמוד בביה"ס למוסיקה "מאנס" שבניו יורק, ב"ניו סקול" בניו יורק, בביה"ס למוסיקה "ברקלי" בבוסטון, בסטודיו של האופרה הישראלית החדשה, באקדמיה למוסיקה בירושלים, ובבתי הספר למשחק בית צבי ויורם לוינשטיין, בתאטרון הקאמרי, בתאטרון הבימה ובתאטרון בית לסין.

 

לאתר של בבת מרום