לוי דפנהמחלקות:
כלי נגינה: שירה

דפנה לוי, זמרת הג'אז, החלה את דרכה המוסיקאלית בנגינה בקונטרבס בתזמורת הנוער של קרית אונו וכתלמידה בתיכון ״תלמה ילין״, ולאחר מכן כסולנית תזמורת צה"ל.

בין היתר היתה סולנית תזמורת "הד ביג בנד" מעל לעשרים שנה.

דפנה עוסקת בכתיבה והלחנה של שירים וג'אז אינסטרומנטלי.

היא הופיעה בפסטיבלי מוסיקה רבים בארץ ובחו"ל, וביניהם: פסטיבל ג'אז תל אביב, פסטיבל הג'אז בוויצ'יטה – קנזס, היריד העולמי בקנדה "אקספו", פסטיבל ארול – הולנד, פסטיבל ג'אז בלוז ווידאוטייפ, ג'אז בפסטיבל ישראל, פסטיבל האנימציה הבינלאומי, פסטיבל הסרטים בחיפה, פסטיבל הג'אז בקיסריה ועוד…

תלמידתו של המורה הנודע לפיתוח קול Seth Riggs בקליפורניה, המאסטר לפיתוח הקול של גדולי הזמרים ובהם ברברה סטרייסנד, מדונה, מייקל ג'קסון, סטיבי וונדר, פרינס ועוד רבים.

דפנה היא בעלת תואר שני בפילוסופיה. לאורך השנים למדה תאטרון, מדיטציה  וכן נגינה בפסנתר אצל המוסיקאית אלונה טוראל.

במקביל לפעילותה כיוצרת וזמרת, מלמדת דפנה במספר מוסדות למוסיקה וביניהם בית ספר "רימון" והקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, תל אביב.

מזה שנים רבות היא אחראית על התחום הווקאלי במגמת הג'אז, תיכון א' לאמנויות, תל אביב.

בין היתר, היתה מורתם של זמרים אשר התפרסמו בשנים האחרונות וביניהם מרינה מקסימיליאן, אסתר רדא, עמירם עיני ומיקה שדה.

אלבומה של דפנה Late Night Journey המציג את סקסופוניסט הטנור הנודע Lew Tabackin, הוקלט בתל אביב ובניו יורק ולקחו בו חלק מוסיקאי ג'אז בינלאומיים: טוני פאנצ'לה (איטליה) בפסנתר, אסף חכימי (ישראל/ניו יורק) קונטרבס, גאספר ברטונצ'לי (סלובניה) תופים ומרטון קם בסקסופון טנור. באלבום עיבודים ייחודיים שלה לסטנדרטים של ג׳אז לצד שירים מקוריים.

מהביקורות על אלבומה:

"דפנה לוי היא זמרת נפלאה בעלת הבנה עמוקה של מסורת הג׳אז. יש לה אינטונציה מצוינת וחוש נהדר להרפתקנות והשתעשעות בשירה שלה. אם אתם מחזיקים את האלבום הזה בידיכם, אתם יודעים על מה אני מדבר!" (Kenny Barron).