צייגר טיבימחלקות:
תפקיד: הוראה
כלי נגינה: קלרנית

צייגר טיבי

הקלרניתן טיבי צייגר  בוגר ביה"ס ע"ש תלמה ילין ויחידת הנגנים הצעירים של המרכז למוסיקה ירושלים, השלים שירות בצה"ל במעמד של "מוסיקאי מצטיין". בוגר תכנית ״תעודת אמן״ בביה״ס ג׳וליארד בניו יורק והוא בוגר האקדמיה למוסיקה ע״ש רובין בתל אביב ותואר שני באוני׳ דרום קליפורניה, שניהם בהצטיינות. על מוריו נמנים צ'רלס ניידיק, יהודה גלעד, ריצ'רד לסר ועוד   

טיבי,  מנגני כלי הנשיפה הישראליים הבולטים היום  פעיל בעיקר כסולן ונגן מוסיקה קאמרית, בישראל ומחוצה לה. טיבי הוא המייסד והמנהל האמנותי של הפרויקט הקאמרי הישראלי, אנסמבל בינלאומי זוכה פרסים שקנה לעצמו שם של אחד מההרכבים הקאמריים הבולטים כיום והפועל במקביל בישראל וצפון אמריקה. הופעותיו זוכות באופן קבוע לתשבחות הניו יורק טיימס תיאר אותו כ "סולן מלהיב"    ובוושינגטון פוסט נכתב "נגינתו יפהיפיה בצבעוניותה״. הוא מופיע בקביעות בקונצרטים ובפסטיבלים שונים ברחבי העולם ובשידורים חיים ומוקלטים בערוץ "מצו", בתחנות הרדיו החשובות בארה"ב  ואירופה. טיבי השתתף בפסטיבלים רבים ברחבי העולם, ביניהם פסטיבל מרלבורו, ונמנה על צוות הנגנים הקבוע בפסטיבל ״מוסיק א-בריוניי״ בצרפת. כנגן תזמורת הוא ניגן בקאמרית אורפאוס בניו יורק, תזמורת הרדיו הנורבגית, הפילהרמונית של ברגן  ואחרות. זכה במלגות ובפרסים שונים בארץ ובחו"ל ונמנה על מקבלי מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל בארץ ובמלגה מיוחדת ללימודים בארה"ב. שיתף פעולה עם חברים מרביעיות גוארנרי וג׳וליארד, וכן עם ננסי אלן, אנטיה וייטהאס, מיצוקו אושידה, רדובן ולטקוביץ׳ ואחרים.

טיבי נמנה על צוות ההוראה של ביה״ס ע״ש בוכמן מהטה, הקונס׳ הישראלי והמרכז למוסיקה ירושלים, ותלמידיו הם נגנים מובילים בדור הצעיר של המוסיקאים בישראל. הוא מרבה להופיע במסגרות חינוכיות וסדנאות והדריך כיתות אמן בצפון אמריקה, ישראל, דרום קוריאה ובסין. מקיץ 2010 הוא אמן מייצג של חברת Selmer Paris. טיבי מתגורר בתל אביב עם אשתו, הצ׳לנית מיכל קורמן, ושתי בנותיהם אייר ונעם.