הרצוג מירנהמחלקות:
כלי נגינה: ויולה דה גמבה

ד"ר מירנה הרצוג, מנצחת ומנהלת אמנותית ויולה דה גמבה ושריארי, היא דמות מוכרת בעולם המוסיקה העתיקה וזכתה להכרה בין-לאומית על הישגיה בנגינה בויולה דה גמבה, בניהול מוסיקלי, ניצוח אופרה ובחקר משפחת הויולים.

פרסמה מאמרים על הויולה דה גמבה בכתבי-עת בינלאומיים וכתבה את ערך הגמבה במילון גרוב החדש למוסיקה.

מירנה, ילידת ברזיל, ייסדה וניהלה במשך 9 שנים את תזמורת הבארוק הראשונה של ברזיל, Academia Antiqua Pro-Arte. בשנת 1992 עלתה "הגברת של הויולה דה גמבה" (Jornal do Brasil) לישראל, קבלה תואר דוקטור מאוניברסיטת בר אילן, בה לימדה את הדור הראשון של נגני ויולה דה גמבה הצברים.

משנת 1999 היא המנהלת המוסיקלית והמנצחת של ההרכב רב-הפנים "אנסמבל פניקס לכלים עתיקים", ומאז 2011, של החלק הקולי שלו, "ווצ'ה פניקס", ושניהם זכו לתשבחותיהם של מבקרי המוסיקה.
www.phoenixearlymusic.com

באחרונה הרחיבה הרצוג את תחום עבודתה גם לאופרה: היא שכתבה, ערכה, ליהקה וניהלה הפקה מצליחה ביותר (בבימוי מלא) של "מחזה דניאל", דרמה מוסיקלית מן המאה ה-13, וגם האופרה הבארוקית "לה פורפורה דה לה רוסה".היא גם נצחה על הבכורה הישראלית של אורטוריות  המבול ונבוקו מאת Falvetti. לאחרונה מירנה לימדה סדנאות למנצחים  בנושא מוסיקה בארוקית בברזיל באקדמיה המלכותית למוסיקה לונדון.

כסולנית בנגינת ויולה דה גמבה, הופיעה מירנה ב-24 מדינות, באירופה, בדרום אמריקה, בארה"ב ובישראל. היא הופיעה כסולנית עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בנגינת הקטעי הסולו לוויולה דה גמבה מהפסיונים של באך, הקליטה עבור חברות רבות כמנצחת וכן בנגינה על ויול, קווינטון, וייל, צ'לו בארוק וצ'לו מודרני.

כיום מלמדת בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה תל אביב.