פרופ' פלסר צבימחלקות:
תפקיד: הוראת צ'לו
כלי נגינה: צ'לו

צבי פלסר

צבי פלסר נהנה מקריירה מגוונת באופן מיוחד כסולן, מוסיקאי קאמרי ומורה בכיר.  הוא מרבה להופיע ברחבי העולם ומשתף פעולה עם טובי המנצחים והנגנים של ימינו.

כסולן הוא הופיע עם כל התזמורות בארץ – התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים ראשות השידור, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הקאמרטה ירושלים, התזמורת הקאמרית הישראלית, הסימפונייטה באר שבע ועוד. בנוסף הופיע עם תזמורות כגון התזמורת הלאומית של ארה"ב בוואשינגטון, סנט מרטין אין דה פילדס, הסימפונית של שנחאי, התזמורת הלאומית של מקסיקו, הפילהרמונית של חליסקו, הסימפונית של המבורג והפילהרמונית של סופיה עם מנצחים כגון: זובין מהטה, אשר פיש, עומר ולבר, גיא בראונשטיין , אנו טאלי, אבנר בירון, חזוס מדינה, סטיבן סלואן, וסרג'יו קומיסיונה. בינואר 2015 הופיע פלסר כסולן עם התזמורת הפילהרמונית של ברלין בקונצרט מיוחד בברלין. ב2016 הופיע כסולן עם תזמורת קאמרטה ירושלים בסיור לאוסטליה ותאילנד.

צבי היה חבר ברביעיית המיתרים "הוברמן" ובקבוצת "קונצ'רטנטה" שבסיסה בניו יורק. כנגן קאמרי הוא משתף פעולה עם נגנים בכירים בעולם בכללם נגנים מובילים מהתזמורת הפילהרמונית של ברלין. בעונות האחרונות הופיע פלסר על במות חשובות כגון: אולם שאנז אליזה, מוזיאון הלובר, ואולם פלייל בפאריס, הקונצרטהאוז בווינה, הפילהרמוני בברלין, הקונצרטחבאו באמסטרדם, אולם וויגמור ומרכז סאוט'באנק בלונדון ועוד. בשנת 2010 הצטרף לרביעית ירושלים בסדרה של 14 קונצרטים ברחבי אוסטרליה. פלסר מרבה להשתתף בפסטיבלי מוסיקה בעולם ביניהם – פסטיבל מרלבורו בארה"ב, סרוונטינו במקסיקו, קוהמו בפינלנד, פסטיבל לה פונט ביפן, רולאנדסאק בגרמניה, קלאס קלאס בספרד, סלון דה פרובאנס בצרפת והפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית בירושלים.

בשנת 2011 מונה למנהל המוסיקאלי של "פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון". בשנים האחרונות משתף פלסר פעולה עם ידידו הלל צרי בפרויקט  עיבוד שש הסוויטות של באך לשני צ'לי.

מר פלסר בוגר ביה"ס למוסיקה ג'וילארד בניו יורק שם למד אצל זארה נלסובה. מוריו הראשיים היו צבי הראל בארץ ודייויד סויר בארה"ב. מר פלסר מכהן כפרופסור לצ'לו באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ומלמד בקונסרבטוריון הישראלי שטריקר בתל אביב. בעבר לימד גם באוניברסיטת  צפון קרוליינה ובבית הספר הגבוה למוסיקה בווירצבורג, גרמניה. מר פלסר מוזמן לתת כיתות אמן וסדנאות ברחבי העולם ומלמד בקביעות בסמינר Perlman Music Program בארה"ב.  את הקלטותיו ניתן למצא בתחנות טלויזיה ורדיו רבות ברחבי העולם וכן בתקליטורים בהוצאת קליאוס, מרידיאן והליקון. צבי פלסר הינו בוגר היחידה לנגנים מחוננים של המרכז למוסיקה בירושלים  וביה"ס התיכון לאמנויות תלמה ילין. הוא זכה בתחרות פרנסואה שפירא ובתחרות הבינלאומית ה-41 בוואשינגטון די. סי.. צבי פלסר זכה במלגות קרן התרבות אמריקה ישראל לאורך כל לימודיו.