טינטפולבר שלמהמחלקות: |
תפקיד: מורה לכינור ומנצח התזמורת
כלי נגינה: כינור

שלמה טינטפולבר הוא אחד מבכירי המדריכים והמנצחים בארץ. מכהן כמנהלה המוסיקלי של התזמורת הקאמרית בקונסרבטוריון הישראלי בתל-אביב, התזמורת הצעירה בגבעתיים, תזמורת סימפונית "השרון" כפר שמריהו, כמו כן עבד עם תזמורת הדרום במועצה אזורית אשכול הפועלת מטעם ארגון "מתא"ן".

במשך שנות פעילותו הרבות כמורה בכיר לכינור וויולה, מדריך הרכבים קאמריים ואנסמבלים לכלי קשת ברחבי הארץ, מקדיש שלמה טינטפולבר את זמנו לעבודה מסיבית עם ילדים ובני נוער בכל המסגרות הקיימות בארץ להוראת מוסיקה בכלל וכלי קשת בפרט.

שלמה טינטפולבר הוא בוגר האקדמיה למוסיקה בתל אביב וקונסרבטוריון "ניו אינגלנד" בבוסטון ובוגר מגמת המוסיקה בתיכון "תלמה ילין". למד בהדרכתם של מוסיקאים בכירים כפרופ' יאיר קלס, רמי שבלוב, דורותי דיליי, ליאונרד שור וניצוח אצל פרופ' מנדי רודן ויבגני צירלין.

שלמה הדריך וריכז את חטיבת כלי הקשת במתא"ן ו"ימי הכינור" מטעם המרכז למוסיקה ירושלים, ומכהן שם כיועץ ל "יחידת הנגנים הצעירים". כיהן כאסיסטנט בכיתת הכינור של פרופ' קלס באקדמיה למוסיקה.

שלמה טינטפולבר כותב עיבודים רבים להרכבים רבים ומגוונים: מהרכבים קטנים, הרכבים לכלי קשת, לאנסמבלים גדולים ולתזמורות סימפוניות. עיבודיו מבוצעים בתדירות על ידי כל הגופים המוסיקלים  בארץ. תקליטור ובו עיבודים פרי עטו לשירים אהובים לכנרים צעירים יצא מטעם המרכז למוסיקה בירושלים. כן הרצה בקורס עיבוד למדריכי כלי קשת בקבוצות מטעם משרד החינוך וביה"ס בוכמן-מהטה. בשנת 2008 יצאה חוברת עיבודים מטעם משרד החינוך. שלמה גם מנצח מורה לכינור ומעבד בפרוייקט "סולמות" מוסיקה לחינוך חברתי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית ובית הספר למוסיקה בוכמן מהטה.

שלמה טינטפולבר הוא מנהלה המוסיקלי ומנצחה הראשי של התזמורת הסימפונית "השרון" הפועלת בכפר שמריהו. תחת שרביטו מבצעת התזמורת כחמש תכניות בשנה, ואף נסעה לסיור קונצרטים בחו"ל. התזמורת משתפת סולנים צעירים בתכניותיה ומשתתפת בפעילויות רבות למען הקהילה.

מבין תלמידיו לכינור ויולה בעבר נמנים נגנים ראשיים בתזמורות המובילות בעולם כגון הפילהרמונית של ברלין.