טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

כאור הבוקע בעצמו מן האפילה

יום שבת, 2 דצמבר, 2023 / 20:30

רועי שילוח – כינור
נטשה שר – כינור
טלי קרביץ – ויולה
אריאל טושינסקי – צ'לו
ניר קומפורטי – קונטרבס
מירי ימפולסקי – פסנתר

צ'ייקובסקי: "אוקטובר", לפסנתר סולו
פוצ'יני: כריזנטמות, לרביעיית כלי קשת 
פרנק: חמישייה לפסנתר ולכלי קשת בפה מינור 
שוברט: חמישייה לפסנתר ולכלי קשת בלה מז'ור, ד. 667, "דג השמך"

קונצרט מקדים בביצוע ליה עין גל, תלמידת פסנתר בקונסרבטוריון בכיתתה של טניה קוזלוב, ואמרי זכרוביץ', תלמיד פסנתר בקונסרבטוריון בכיתתו של רון טרכמן, יערך בשעה 19:45, באולם רן ברון.

לרכישת כרטיסים

קונצרט זה הוא חלק מעונת הקונצרטים 2023-24 של המרכז למוסיקה קאמרית
למידע על העונה כולה לחצו כאן

 

מאז השבעה באוקטובר עצרנו מלכת. הכאב והדאגה ממשיכים וימשיכו ללוות את כולנו, אך עולם התרבות חוזר אט אט לפעילות ואיתו גם המרכז למוסיקה קאמרית, מתוך שאיפה למצוא מעט נחמה בצלילים.
תכנית הקונצרט הראשון שנקיים בעונה זו שונתה ונערכה מחדש. הקונצרט שתוכנן במקור להיקרא "וינה – בירת המוסיקה" שינה חלקית את תכנו בתגובה לרוח הימים, תחת הכותרת החדשה "כאור הבוקע בעצמו מן האפילה".
חלקו הראשון של הקונצרט יעמוד בסימן הרהור מלנכולי, אבלות וסערת נפש טרגית.
הקונצרט יפתח בקטע הפסנתר הקצר, "אוקטובר", מתוך המחזור "העונות" של צ'ייקובסקי – שיר סתיו נוגה שיפתח את התכנית בהרהור ברגע בו החל הכול בשבת אחת בחודש אוקטובר.
התכנית תמשיך ביצירה הקצרה והמלנכולית לכלי קשת כריזנטמות (חרציות) אותה כתב פוצ'יני ב-1890 כאלגיה לזכרו של ידידו אמדאו די סבויה, דוכס אאוסטה, שמת בטרם עת. כריזנטמות מייצגות באופן מסורתי הרואיות, נאמנות ואבל. הנוצרים הקתולים נוהגים להניח פרחים אלו על קבר לכבוד זכר המתים בלוויות ובאזכרות.
היצירה המרכזית בחציו הראשון של הקונצרט היא חמישיית הפסנתר של צזאר פרנק. החמישייה, שנכתבה ב-1880, ידועה בהבעתה האינטנסיבית, באופייה הסוער ובעוצמתה הרגשית הטרגית.
חציו השני של הקונצרט יוקדש לאחת היצירות האהובות, הקורנות והמנחמות ביותר ברפרטואר המוסיקה הקאמרית – חמישיית "דג השמך" של שוברט. "יצירת טבע" לבבית שתחתום את הקונצרט במעט מן האור.

פרטים

תאריך:
יום שבת, 2 דצמבר, 2023
זמן:
20:30
אירוע קטגוריות:
, ,

המארגנ/ת

המרכז למוסיקה קאמרית
טלפון
03-5466228
דוא״ל
chamber@icm.org.il

מקום

אודיטוריום הקונסרבטוריון
לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל