טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

הפרויקט הקאמרי הישראלי

יום שבת, 2 אפריל, 2022 / 21:00

קונצרט זה תוכנן להתקיים ב- 9.4.22
תאריך הקונצרט השתנה – התאריך החדש 2.4.22

סיון מגן – נבל
גי אשד – חליל
טיבי צייגר – קלרינט
דניאל ברד – כינור
מיכל קורמן – צ'לו
אסף ויסמן – פסנתר

היידן: שלישייה בסול מז׳ור לחליל, צ׳לו ונבל
שומאן: שלושה קטעי פנטזיה לקלרינט ונבל
סבסטיאן קורייר: ״עת לילה״ לכינור ונבל
גלעד כהן: ״סביב הקדירה״ לשלישיית פסנתר (בכורה ישראלית)
סטרווינסקי: תמונות מהבלט ״פטרושקה״ (גרסה לשישיה מאת יובל שפירא)

קונצרט מקדים בביצוע שחר בלצן, תלמיד פסנתר בקונסרבטוריון בכיתתו של רון טרכטמן, יערך באולם רן ברון בשעה 20:15

לרכישת כרטיסים
באינטרנט לחצו כאן 
בטלפון: 03-5466228

הפרויקט הקאמרי הישראלי חוזר למרכז למוסיקה קאמרית בתכנית עשירה שבמרכזה תמונות מתוך ״פטרושקה״ של סטרוינסקי, בגרסה שהזמין האנסמבל ב-2017 מנגן החצוצרה והמעבד יובל שפירא. ההקלטה של ביצוע הבכורה הכתה גלים והעיבוד קיבל חיים משלו – בשנה שעברה הוא יצא לאור באופן רשמי ב״Boosey and Hawkes״ ומבוצע מאז ברחבי העולם.
מקובל להניח כי את השלישייה ברה מז'ור כתב היידן להרכב של חליל, צ׳לו ופסנתר. אך למעשה אין ודאות לכך. מוסיקה קאמרית בתקופה זו נכתבה לעיתים קרובות לביצוע ללא קביעה מראש של ההרכב הכלי המחייב, וניתן היה לבצעה בכלים הזמינים בעיתוי נתון. כך ניתן לבצע שלישייה זו גם עם כינור במקום חליל (בהרכב המסורתי של שלישיית פסנתר), אך גם עם נבל במקום פסנתר. ידוע כי אביו של היידן היה זמר שלמד ללוות את עצמו בנבל, כך שלנבל היה מקום של כבוד במשפחתו של היידן והחלפת הפסנתר בנבל היא לכן החלפה טבעית. מכל מקום, זו יצירה אצילית אך וירטואוזית, והשתלבות הנבל בהרכב כה טבעית שנותר לתמוה מדוע לא נכתבו יותר יצירות להרכב זה.
קטעי פנטזיה אופ. 73 של שומאן היא ללא ספק אחת היצירות האהובות והמנוגנות בספרות הקאמרית, והיא מסמלת את הסגנון האינטימי ופשטות ההבעה של המלחין בשיא תקופת פריחתו. הביצוע הפעם יואר בגוונים יוצאי דופן, בגרסה לקלרנית ונבל.
״עת לילה״ לכינור ונבל של המלחין האמריקאי סבסטיאן קורייר היא יצירה סוחפת, הפורסת בפני המאזין את השלבים השונים של הלילה – דמדומים, חסר שינה, תפילת ערבית, רוח לילה ואור הכוכבים.
בכורה ישראלית תושמע ליצירתו של המלחין הישראלי הרב גוני גלעד כהן. שם היצירה, ״מסביב לקדירה״, מרמז על מקור הההשראה לכתיבתה – תמונתן המצמררת אך גרוטסקית של שלוש המכשפות במחזה ״מקבת״ של שייקספיר.

https://

 

פרטים

תאריך:
יום שבת, 2 אפריל, 2022
זמן:
21:00
אירוע קטגוריות:
, ,

המארגנ/ת

המרכז למוסיקה קאמרית
טלפון
03-5466228
דוא״ל
chamber@icm.org.il

מקום

אודיטוריום הקונסרבטוריון
לואי מרשל 25
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל